Nasza Przyszłość

Zdrowie i Gospodarka

Nasze Zdrowie

W 2020 r. Chicago będzie obchodzić 25. rocznicę jednego z najbardziej śmiertelnych wydarzeń w naszej historii, Chicago Heat Wave, w którym zginęło ponad 700 osób.1 A nasza dzielnica, w Archer Heights, miała najwieksza śmiertelność w Chicago.2 Naukowcy szacują, że w przyszłości, z powodu rosnących emisji dwutlenku węgla, w Chicago będzie jescze więcej upałów.3 Czy jesteśmy w stanie lepiej stawić czoła tym wydarzeniom dzisiaj niż 25 lat temu? Co zrobiło nasze przywództwo aby zapobiec następnej katastrofie?

Odpowiedź brzmi: nic! Ci sami ludzie, którzy byli u władzy 25 lat temu (i spędzili falę upałów w ich domku na plaży poza stanem, 4), nadal są u władzy i nie zmienili problemów, które doprowadziły do straty życia w 1995 r .: stajemy się coraz bardziej podzieleni,5 rzadziej znamy naszych sąsiadów,6 czujemy się mniej bezpieczni w naszych miejscach publicznych,7 wzrasta emisja dwutlenku węgla,9 a nasza średnia długość życia spada.10

Nie możemy sobie pozwolić na kontynuowanie status quo, dlatego jesteśmy pionierami szerokiej gamy ustaw o zdrowiu publicznym, które uczynią naszą społeczność bezpieczniejszą, zdrowszą i gotową na nadchodzące zmiany klimatyczne.

Nie możemy sobie pozwolić na kontynuowanie status quo, dlatego jesteśmy pionierami szerokiej gamy ustaw o zdrowiu publicznym, które uczynią naszą społeczność bezpieczniejszą, zdrowszą i gotową na nadchodzące zmiany klimatyczne.

  • Sieci społecznościowe, działalność wolontariacka i inne źródła kapitału społecznego są pozytywnie skorelowane z szeroką gamą ważnych dóbr, takich jak lepsze zdrowie, mniej przestępczości, lepsze miejsca pracy, więcej szczęścia, skuteczniejsze szkoły i większa wydajność. Wspieramy ustawy, które pielęgnują poczucie obowiązku wobec społeczności, takie jak przebaczanie pożyczek dla studentów, którzy po ukończeniu studiów zobowiązują się do służby publicznej. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że obawy o zdrowie publiczne mogą doprowadzić do zjednoczenia społeczności i mamy nadzieję pielęgnować więzi społeczne poprzez pryzmat zdrowia, ponownie wyobrażając sobie nasze biblioteki publiczne w XXI wieku jako ośrodki zdrowia społeczności.
  • Wspieramy ustawy zdrowia publicznego, która obejmuje interwencje w alkohol, tytoń, żywienie, choroby zakaźne i zdrowie środowiskowe. W ciągu najbliższych miesięcy opublikujemy szczegóły dotyczące sposobów radzenia z najważniejszymi problemami zdrowotnymi w naszym okręgu.
  • W przeciwieństwie do naszego przeciwnika, który pobiera duże składki od firm produkujących paliwa kopalne, 23 uważamy, że nasze zdrowie i nasza Ziemia jest ważniejsza niż zyski BP, i dlatego musimy realizować poważne ustawy, które zmniejszają ślad węglowy Illinois.
  • Popieramy wykorzystanie siły nabywczej Illinois w zakresie opieki zdrowotnej do ustalenia cen leków na poziomie obserwowanym w innych krajach rozwiniętych. Amerykanie nie powinni płacić dwa razy więcej za te same leki, niż Kanadyjczycy. W przeciwieństwie do naszego przeciwnika, który pobiera duże składki od firm farmaceutycznych 22, my uważamy, że nasze portfele w Illinois są ważniejsze niż zyski Bayera.

Nasza Gospodarka


Moje pokolenie zmaga się z kryzysem: jesteśmy bardziej skłonni umrzeć przedwcześnie z powodu samobójstwa lub przedawkowania narkotyków niż poprzednie pokolenia, 11 i jesteśmy pierwszym nowoczesnym pokoleniem, które prawdopodobnie zarobi mniej niż ich rodzice12.

Niestety, żadny stan w Ameryce nie zapomniał o swoich młodych, bardziej niż Illinois - gdzie mobilność ekonomiczna miała największy spadek.13 Ci, którzy urodzili się w Illinois w latach 40., mieli 97% prawdopodobieństwo zarabiania więcej niż ich rodzice. Tymczasem pokolenie urodzone w latach 80. i 90. ma mniej niż 50% szans na osiągnięcie „amerykańskiego snu”. Sytuacja ta spowodowała exodus młodych ludzi z naszego stanu, ponieważ nie widzą już dla siebie przyszłości w naszej społeczności.14

Czekanie na innowacje i działania tych samych liderów, którzy nadzorowali tworzenie tego bałaganu, nie jest luksusem, na który moje pokolenie może sobie pozwolić. Potrzebujemy zmian, które sprawią, że mobilność ekonomiczna będzie dostępna dla wszystkich ludzi w naszym stanie i w naszym okręgu.

W rejonie Midway stoją przed nami dwa problemy. Po pierwsze, jedno z naszych największych zasobów, lotnisko Midway (20 najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju15), nie jest w pełni wykorzystywane jako motor rozwoju gospodarczego na naszym podwórku. Zamiast zachęcać gości do pozostania w naszej dzielnicy, wysyłamy ich do innych części miasta. Po drugie, Ford City Mall stoi w obliczu załamania16. Ponieważ sklepy w Ford City po zamykąja drzwi, musimy skonfrontować fakt, że przyszłość naszej gospodarki raczej nie będzie się składać z takich centrów handlowych jak Ford City. Jak więc wykorzystamy ten obszar i jak stworzymy więcej miejsc pracy? Nasz plan:

  • Powinniśmy stworzyć centrum kongresowe na stronie Ford City Mall. Każde inne ruchliwe lotnisko w kraju ma w pobliżu centrum kongresowe, podobnie jak Midway. Centrum kongresowe po południowo-zachodniej stronie (podobnie jak Rosemont by O'Hare Aiprort) przyciągnie gości do naszego obszaru i zachęci ich do pozostania i wspierania lokalnego biznesu. Centrum kongresowe po południowo-zachodniej stronie może również skorzystać z nowych przepisów stanowych dotyczących hazardu, aby stworzyć kompleks rozrywkowy, który utrzyma budynek w biegach roku, kiedy konwencje zwalniają.
  • Powinniśmy rozwinąć Orange Line do Ford City Mall, tworząc szybką i niedrogą formę transportu z lotniska do centrum kongresowego i hoteli. CTA ma już plan rozbudowy Orange Line, który ma kosztować 200 milionów dolarów.17
  • Aby zapłacić za te projekty, powinniśmy zatrzymać proponowaną rozbudowę McCormick Place (już największe centrum kongresowe w kraju)18 która ma kosztować 600 milionów dolarów, i skierować te pieniądze do naszego okręgu.

Ponadto staramy się zachęcać do upiększania przestrzeni publicznych przez instalacje artystyczne. Jeden konkretny projekt zleciłby stworzenie posągów „Dużych Ludzi” podobnych do West Lawn Indiana na 61 i Pulaski. Takie instalacje były kiedyś bardziej popularne w Chicago, 19 i ożywienie tej tradycji mogłoby dodać do naszego życia kulturalnego i przyciągnąć więcej dociekliwych klientów do naszych restauracji i sklepów.

Kolejnym istotnym problemem w naszym stanie jest nasze poleganie na regresywnych podatkach od nieruchomości i sprzedaży zamiast progresywnych podatków dochodowych.20 Illinois ma największą różnice w finansowaniu szkoł między bogatymi dzielnicami i dzielnicami biednymi, ponieważ szkoły opierają się głównie na lokalnych podatkach od nieruchomości.21 Opieranie się na podatkach od nieruchomości służy jedynie bogatym dzielnica i politykom, takim jak Mike Madigan, który osobiście korzysta z reprezentowania bogatych właścicieli nieruchomości w ponownej ocenie podatku od nieruchomości. Przejście do progresywnego podatku dochodowego i zakończenie polegania na finansowaniu ze środków publicznych w lokalnych podatkach od nieruchomości to imperatywy moralne.

Średni podatek dochodowy w 5 stanach otaczających Illinois wynosi 6,4% (nasz podatek dochodowy wynosi 3,75%).

Średni podatek od nieruchomości w 5 stanach otaczających Illinois wynosi 1,2% (nasz podatek od nieruchomości wynosi 2,32%).

Dopisek